0:4

17.09.2017 godz.16:00

WIAR HUWNIKI - LKS UJKOWICE

5:1

Przed 7 kolejką Huwnicki Wiar ciągle znajdował się na dnie tabeli przemyskiej A Klasy. Do Huwnik przyjechała dobrze znana drużyna z Ujkowic, która do meczu przystępowała w roli faworyta, zważywszy na miejsca zajmowane przez oba zespoły. Jak się jednak okazało miejsce Ujkowic nie oddaje aktualnej formy zespołu gości. Już od pierwszych minut Wiar osiągnął zdecydowaną przewagę i raz po raz atakował gości. W 20 minucie idealnie zachował się wracający do pierwszego składu Kamil Podbilski, który minąwszy trzech rywali,  z łatwością skierował piłkę do siatki z odległości 16 metrów. Wiar poszedł za ciosem i po akcji lewą stroną boiska, Giergont świetnie zagrywa w pole karne, gdzie Kielarowi pozostało już jedynie dostawić nogę. 2:0 to wynik spokojny, ale wystarczy jeden błąd i zaczyna robić się gorąco. Błąd popełnił jednak sędzia, który stojąc źle ustawiony, zmienił decyzję bocznego i pokazał rzut rożny dla rywali, zamiast rozpoczęcia od naszej bramki. Ujkowice wykorzystały ten prezent od arbitra i przed przerwą strzelili bramkę kontaktową. To jednak wszystko na co było stać przyjezdnych. Wiar całkowicie zdominował drugą połowę, w pełni kontrolując wydarzenia boiskowe. Po ładnych akcjach gole strzelają Krzysztof Gierczak i Mariusz Sosenko, który stanął jeszcze przed szansą podwyższenia wyniku z rzutu karnego. Szansę oczywiście wykorzystał i w ten sposób w ok. 70 minucie było już 5:1. W tym momencie szanse na wykazanie się dostali rezerwowi, a wynik do końca meczu już się nie zmienił. Podsumowując, Wiar zaczyna punktować i coraz lepiej wygląda gra w każdej formacji, możemy z optymizmem patrzeć na następne kolejki, nie zapominając o pracy na treningach oraz odpowiednim podejściu do meczy. Przyjezdni standardowo pokazali to z czego słyną, czyli twardą pełną zaangażowania grę , jednakże w niedzielne popołudnia było to za mało na naszą drużynę, i oprócz bramki honorowej na nic więcej zespołu Ujkowic w tym dniu nie było stać .