0-1 Dawid Górka 17min.

1-1 Dominik Kogut 36min.

1-2 Mikołaj Gliński - samobójcza 54min.

1-3 Karol Puzacz 62min.

Wiar: Wilk Jakub - Gliński Mikołaj (zmiana 59' Solima Andrzej), Saj Arkadiusz, Oszczypko Michał, Śnieżek Przemysław - Kogut Dominik bramka (zmiana 86' Szybiak Hubert), Mościszko Paweł, Żaba Krzysztof (zmiana 71' Hamryszczak Mariusz), Kogut Dawid - Gierczak Waldemar kapitan (zmiana 81' Iskański Miłosz), Sosenko Kacper (zmiana 54' Ferenchak Jura ??ta kartka

Bizon: Kocełło Przemysław kapitan - Cwynar Jacek (zmiana 75' Czyż Karol ??ta kartka), Cybulski Oskar (zmiana 55' Hanas Kacper), Firchuk Roman, Górka Bartłomiej, Górka Dawid bramka, Górka Karol, Jach Adrian (zmiana 70' Dańko Gracjan), Jach Dominik (zmiana 65' Obłoza Kacper), Mazurkiewicz Sławomir (zmiana 85' Cisek Kacper ??ta kartka), Puzacz Karol bramka

W niedzielę 25 września Wiar na własnym stadionie przegrał z Bizonem Medyka 1-3, odnosząc tym samym już piątą porażkę w obecnym sezonie. W mecz lepiej weszli goście najpierw w dobrej sytuacji Puzacz minimalnie się pomylił, a strzał Cwynara obronił nasz bramkarz. W 17 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę dla gości strzałem głową zdobył Dawid Górka. Po utracie bramki nasz drużyna zaczęła grać odważniej, a swoje okazje miał Dawid Kogut, Gierczak oraz Mościszko, lecz wszystkie uderzenia były wprost w Kocełłe. W 36 minucie podanie na prawej stronie otrzymał Dominik Kogut, który zagrał mocne podanie wzdłuż bramki, a piłka, mijając bramkarza i obrońców wpadła do bramki. Było to premierowe trafienie w Dominika w drużynie seniorów. Druga połowa rozpoczęła się i wyglądała identycznie jak przed tygodniem w Olszanach. Od początku drugiej połowy oddaliśmy inicjatywę gościom, którzy grając trzema środkowymi pomocnikami wygrywali środek pola i stwarzali okazje na zdobycie bramek. W 54 minucie po dośrodkowaniu z prawej flanki piłka niefortunnie odbiła się od nóg Glińskiego i wturlała się do bramki. Po niespełna dwóch minutach kolejny błąd naszej obrony i faul w polu karnym, sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Puzacza, lecz jego intencje świetnie wyczuł Wilk, broniąc jedenastkę. W 62 minucie Puzacz oddał precyzyjny strzał z okolic 20 metrów przy słupku, podwyższając wynik spotkania. Zawodnicy Bizona od tego momentu w pełni kontrolowali przebieg meczu, wymieniając dużą liczbę podań. Pod koniec spotkania swoich szans szukał Kogut, Mościszko czy też Iskański jednak defensywa gości nie popełniała błędów. W następną niedzielę w meczu wyjazdowym podejmować będziemy lidera z Pikulic. Miejmy nadzieję, że w końcu nasza drużyna skoryguje powielane błędy i uda nam się przełamać złą passę.

2-1 Mariusz Chawa 78'

Korona: Stawarz Paweł - Duniewicz Tomasz, Grochoła Piotr ,Chawa Mariusz, Lekki Kacper 🟨 (75’ Raczkowski Radosław) - Kożuch Łukasz (85’ Mateusz Benedyk), Młynarski Miłosz, Gondek Patryk (46’ Sikora Patryk), Raczkowski Grzegorz, Śmigiel Adrian - Opak Rafał

Wiar: Wilk Jakub - Ryczan Mariusz, Saj Arkadiusz, Oszczypko Michał, Bachurski Paweł (72' Solima Andrzej) - Kogut Dominik (85' Hamryszczak Mariusz), Żaba Krzysztof (49' Gliński Mikołaj), Mościszko Paweł, Kogut Dawid (63' Sosenko Kacper) - Podbilski Jakub 🟨 (46' Śnieżek Przemysław), Gierczak Waldemar (76' Ferenchak Jura)

Sędzia główny: Zielski Karol

W niedzielne południe Wiar mimo prowadzenia do przerwy ostatecznie przegrał w Olszanach, ponosząc tym samym już czwartą porażkę w piątym spotkaniu. Początek meczu to próby ataków gospodarzy prawą stroną, lecz ich akcje kończyły się na wybiciu piłki przez naszą defensywę. W 21 minucie piłkę po złym wznowieniu gry przejął Gierczak, który zagrał do Mościszki, a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Stawarza. Po utracie bramki gospodarze ruszyli do ataku ponownie prawą stroną jednak ponownie akcje kasowali nasi obrońcy, a nieliczne strzały bronił Wilk. W pierwszej części spotkania nasi środkowi pomocnicy odbierali dużo piłek w środku pola tym samym Korona nie była w stanie wykreować dogodnych sytuacji. Początek drugiej połowy mógł się idealnie rozpocząć dla naszego zespołu, lecz przy uderzeniach Śnieżka i Gierczaka z wolnego swój kunszt bramkarski pokazał Stawarz. Od tego momentu to Olszany przejęły inicjatywę w tym spotkaniu i całkowicie zdominowali naszą drużynę. W drugiej części gry nie potrafiliśmy przytrzymać piłki na połówce przeciwników, wymienić kilku celnych podań i praktycznie nie wychodziliśmy z własnej połowy. Gospodarze dobrze operowali piłką i starali się atakować bokami boiska, a strzały dobrze bronił Wilk. W 67 minucie po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska w polu karnym niepilnowanych było dwóch zawodników gospodarzy i Opak strzałem głową doprowadził do remisu. Po kolejnych atakach na naszą bramkę w 77 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego i Chawa uderzeniem głową wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W końcówce spotkania pieką bramkę strzałem z dystansu z okolic 35 metrów mógł zdobyć R. Raczkowski, ale Wilk ładą paradą sparował ten strzał na róg. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie mimo pierwszej dobrej połowy w drugiej nie potrafiliśmy się przeciwstawić gospodarzom. W niedzielę na własnym stadionie podejmiemy Bizon Medyka, która podobnie jak Wiar z dorobkiem trzech punktów znajdują się w dolnych rejonach tabeli.

17 Kolejka: Fort Jaksmanice - Wiar 1:1

• autor: matr_18, 2022-03-28 12:53
1-0 Kacper Serafin 12 min.
1-1 Grzegorz Bachurski 30 min. ( as. Paweł Ścielony)

Składy:
Fort:
Damian Baran - Karol Grodecki, Marcin Willma, Piotr Mazur, Łukasz Czysnok ( 46' Hubert Domin ) Roman Mylianyk ( 55'Artur Ścigaj), Patryk Mazur, Kacper Serafin('75Jakub Homa), Antoni Gajda
Karol Furman, Patryk Ślimak('80 Mateusz Koralewicz)
Ławka rezerwowych:
Hubert Domin, Artur Ścigaj, Jakub Homa, Mateusz Koralewicz, Seweryn Wojdyło, Wojciech Wojciechowski, Michał Pięknik.
Trener:
Piotr Lechociński.
Wiar:
Miłosz Iskański- Arkadiusz Saj, Paweł Kogut, Grzegorz Bachurski ż.k , Marcin Giergont- Maciej Gierczak (Dawid Kogut 56 min.), Paweł Bachurski ż.k (Mariusz Lis 88 min.), Paweł Ścielony, Jakub Głowaty- Waldemar Gierczak, ( Przemysław Śnieżek 90 min.), Krystian Piotrowski.
Dawid Kogut, Dominik Kogut, Przemysław Śnieżek, Mariusz Lis.

Waldemar Gierczak, Krystian Piotrowski
Iskański Miłosz, Kogut Dawid, Śnieżek Przemysław , Lis Mariusz, Podbilski Jakub.