piątek

Aktualności

Kanonada w Huwnikach

• autor: macias63, 2018-05-03 16:16

Prawdziwą kanonadę urządzili sobie dziś piłkarze Wiaru Huwniki. W święto uchwalenia Konstytucji 3 maja przyszło nam zmierzyć się z niżej notowaną drużyną Gromu Wyszatyce. Mając w pamięci co działo się w pierwszej rundzie podczas meczu między obiema drużynami, można było mieć nadzieje na wyrównany pojedynek.

Nic z tych rzeczy. Nasi piłkarze od samego początku zdominowali rywali i stwarzali sobie mnóstwo okazji do objęcia prowadzenia. Szczęścia nie miał dziś Mateusz Gierczak, który dwukrotnie mógł wpisać się na listę strzelców. Bramkarza w tych sytuacjach uratował słupek. Po niecałych 25 minutach gry w zamieszaniu w polu karnym gości piłkę do siatki skierował Mariusz Sosenko. Chwilę później po koronkowej akcji tercetu Podbilski - Sosenko - Kielar, ten ostatni z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce. Do przerwy wynik meczu to 2:0, jednak mając w pamięci to co działo się tydzień temu w Ujkowicach, niczego nie mogliśmy być pewni.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i to gospodarze ciągle nacierali. Drugi kolejny mecz z bramką zaliczył Krzysztof Żaba, który nie dał szans goalkeeperowi gospodarzy, posyłając mocny strzał przy słupku. Chwilę później mieliśmy już 4:0. Świetne zagranie Podbilskiego znakomicie wykończył Kielar, który tym samym skompletował swoją doppiettę. Gospodarzom ciągle było mało i w ostatnich minutach meczu po idealnym rozrzuceniu piłki przez Piotrowskiego, niepilnowanemu Maciejowi Gierczakowi nie pozostało nic innego jak tylko ustalić wynik spotkania na 5:0.

Debiut w naszych barwach zaliczył Krystian Piotrowski.

Zawodnik meczu: Krzysztof Gierczak I